Täna (13.03.2020) peale koolipäeva saime teada, et ühel meie õpetajatest diagnoositi koroona viirus COVID-19. Nakkuse sai ta ilmselt Saaremaalt, kus ta viibis 7. märtsil. Õpetaja viibib kodusel ravil.  Kool on saanud korralduse Pärnu Linnapealt ning tegutseme vastavalt:
 
  1. Kool sulgeda tänasest (13. märtsist) nii, et ka õpetajad esmaspäeval majja ei pääse, kuna nakatunud õpetaja võis nakatada ka teisi! Seega on kõik Ülejõe õpetajad ja töötajad tänasest kodus kuni 2 nädalat.
  2. Terviseamet andis juhise, et kooli ohutustamine peaks käima nii: koristajatel teostada kogu koolis märgpesu (nakkus hävib veega) ja käepidemed, lülitid ja isiklikud vahendid siis desinfitseeriva ainega üle teha. Viirus hävineb ka ise pindadelt üsna lühikese aja jooksul.
  3. Koolis nakkusega õpetajaga kokkupuutund isikud, kes soovivad koolimajja tulla, tuleb KINDLASTI testida viiruse osas. Kui seda pole võimalik teha (Terviseameti juhend Covid-19 viiruse tuvastamiseks on olemas) peavad töötajad jääma vähemalt 2 nädalaks koju ja haigusnähtude tekkimisel kohe võtta haigusleht.
 
Vastavalt infole terviseametist on teada, et COVID-19 sümptomid sarnased gripi sümptomitele. Viirus võib põhjustada köha, palavikku ja hingamisraskuseid. Viirus levib peamiselt lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega, kellel on nakkusele iseloomuslikud sümptomid, eelkõige köha. 
 
Palume jälgige oma laste tervist eriti järgmisel kahel nädalal. Erilist tähelepanu peaks pöörama tervise jälgimisele järgmised õpetajaga kokku puutunud õpilased:
 
E, 9. märtsil soome keele tunnis viibinud õpilased klassidest - 6.ABCD, 7ABC, 8.ABC ja 9.ABC;
T, 10. märtsil soome keele tunnis viibinud 6.E ja 9.E klassi õpilased.
K, 11. märtsil Tartus Ettevõtliku Kooli üritusel käinud 6. klassi õpilased.
 
Juhul kui teie lapsel esineb gripile sarnaseid sümptomeid tuleks lähtuda terviseameti juhendist ja võtta ühendust perearstiga, või helistada perearsti nõuandetelefonile 1220 või +372 634 6630 kirjeldada sümptomeid ja öelda, et õpilane on kokku puutunud koroona diagnoosi saanud inimesega.  
 
Ka sümptomite puudumisel palume, et teie lapsed väldiksid rahvarohketes kohtades viibimist. Tasuks läbi mõelda ka see, et ka oma pereringis tuleb üksteist hoida, tuleks läbi mõelda, kas on mõistlik saata lapsed vanavanemate või eakate sugulaste juurde, kes võivad olla vastuvõtlikumad viirusele ja pingele, mida võib tekitada distantsõppel olemine.   
Täpsemat infot koroonaviiruse kohta saab lugeda lehelt: https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus 
Kui vajate abi, milles kool saab nõuandjaks või toeks olla võtke julgelt ühendust. Kontaktid leiate kooli kodulehelt. 
 
Rahulikku ja mõistlikku meelt soovides 
 
Kooli juhtkond