Traditsionaalsetel Saksa Kevade keelevõistlustel saime osaleda ka distantsõppe ajal.

*** Kõik 6.-9. klassi saksa keele õppijad osalesid armastatud joonistus- ja sõnavaravõistlusel, kus seekord tutvuti Niedersachseni liidumaa legendaarse luiskelugude vestja parun von Münchhauseniga.

*** 9. klassi õpilased panid oma saksa keele sõnavara tundmise proovile vabariiklikul Scrabble mängu võistlusel. Ülevabariiklikusse edetabelisse saadeti tulemused, mis ületasid 250 punkti. Põhikooli edetabelis on ritta seatud 85 õpilase tulemused. Meie kooli õpilaste tulemused on järgmised:

Remi Tammik (9.b, õp. E. Palu) – 3. koht, Mari Kiviselg (9.c) – 7. koht, Mai-Ann Otsmann (9.b, õp. E. Palu) – 9. koht, Ingrid Lilletai (9.c) – 10. koht; Erilyn Treumuth (9.c) – 13. koht, Heleriin Pärast (9.c) – 33. koht, Madis Lilletai (9.c) – 37. koht.

*** 5. klassi eesti keele keskmine grupp sai Euroopa päeva raames mängida vabariiklikku veebipõhist orienteerumismängu, kus tutvuti saksa keelt kõnelevate riikidega ja võrreldi eesti, inglise ning saksa keelt. Meie kooli õpilased olid väga tublid mängijad. Kokku osales võistlusmängus 136 võistkonda, kes reisisid virtuaalselt mööda Euroopat ning kogusid lisaks õigete vastuste punktidele ka läbitud kilomeetreid, nii et lisaks keele ja geograafia teadmistele oli teemaks ka arvutamisoskus.

Võistkond YlejoePK2 (Liselle Sõõrd, Kriti Loree Ints, Getter Unger) saavutas I koha, võistkond YlejoePK4 (Eric Kulman, Kennert Kulman, Marek Seits) saavutas II koha, võistkond YlejoePK1 (Elis Desiree ja Henri Renee Tuhkanen) saavutas 50. koha, võistkond YlejoePK3 (Nora Eljas, Loviise Maria Laasmäe, Ursula Isand) saavutas 59. koha, YlejoePK5 (Raimo Berggrünfeld) saavutas 91. koha.

*** 8. ja 9. klassi õpilased käisid Pärnu linnast saksa jälgi otsimas. Interaktiivses mängus tuli üles leida paigad, kus olid elanud või tegutsenud baltisakslased, kes on meie linna kujundanud ja seda arendanud, jõuda lõpuks kaasaegsete saksa jälgedeni ja täita erinevaid ülesandeid. Mängus osales kokku 16 võistkonda linna põhikoolidest. Meie kooli õpilased olid väga osavad orienteerujad ja ülesannete lahendajad: võistkond koosseisus Heleriin Pärast, Erilyn Treumuth ja Mari Kiviselg (9.c) saavutas I koha; võistkond koosseisus Berit Alttoa, Mirith Haavandi ja Iiris Nairis (9.a) saavutas II koha; võistkond koosseisus Mirelle Valgemäe ja Liisi Nairis (9.a) saavutas III koha.

Palju õnne tublidele õpilastele!

Õpilasi juhendas õp. Ave Ermus