20. jaanuaril 2021 kulmineeris koolinoorte äriideede konkurss ÄriSäde, kus Zoomi vahendusel astus žürii ette 38 meeskonda 7 koolist.

Žürii lähtus oma valikute tegemisel ideest ja meeskonna elujõulisusest, samuti vaadati, mida on seni teha jõutud. Parimate hulka jõudsid eelkõige need meeskonnad, kelle tegevuses nähti enim potentsiaali - paistsid silma toote või teenuse arendamisega, müügivõimaluste leidmisega või hea müügiga, olid paika pannud tulevikusuunad.

Põhikooli meeskondade parimad äriideed:

I koht Sindi Gümnaasiumi minifirma Un Cadeau – jõulupakk, juhendaja Georgina Ristoja.
Meeskond on välja mõelnud kolm toodet – piparkoogimajade tükid, mida saab ise kokku panna; valmis piparkoogimajad, mida saab kaunistada ning kaunistatud piparkoogimajad. Meeskond tegeleb tootearendusega, et tooteid oleks võimalik müüa aastaringselt. Tooted on valminud käsitööna. Meeskond on aktiivselt tegelenud müügiga, st sõltumata viiruse levikust leidnud võimalusi oma tooteid erinevates kohtades müüa

II koht Pärnu Ülejõe Põhikooli minifirma Ökoloogid – ökolimonaad, juhendaja Kristi Suppi.
Ökoloogide toodang on keskkonnasõbralik ja tervislik, koosneb mahetoodetest - marjadest (maasikad, vaarikad) ja õuntest valmistatud mahl. Sortimenti on plaanis laiendada. Toodangut on müüdud laadal ning vastu on võetud klientide tellimusi.

Minifirmas olid 7.d klassi õpilased:  Aldrin Rõigas, Henry Olop, Jan-Kevin Künnapuu, Taavi Saulep, Marcus Tyrkson.

 

III koht Sindi Gümnaasiumi meeskond Sparkle – vanainimese abistamise teenus, juhendaja Georgina Ristoja.
Muru niitmise, poes käimise, loomadega jalutamise ja lume lükkamise teenust pakutakse nii vanematele kui ka liikumispuudega inimestele. Tegemist on tugeva ja optimistliku meeskonnaga, kes on teinud ukselt-uksele müügitööd ning mõelnud, kuidas oma teenust veelgi paremini müüa.

Eriauhind „Müügimeistrid“ Pärnu Tammsaare Kooli mini-minifirma Tuuler – loterii, juhendaja Kristi Suppi.
Mini-minifirma pakub üritustel loteriid nii noortele kui vanematele. Positiivse suhtumise ja aktiivse müügitööga on saavutatud märkimisväärse käibe.

Eriauhind „Kõige efektsem esitlus“ Sindi Gümnaasiumi meeskond „Lastemaa“ – lastehoiu teenus, juhendaja Eneli Arusaar.
Meeskond pakub erinevate töötubade vormis lastehoiu teenust, kus saab õppida tähestikku ja triblamist, kuulatakse muusikat, pannakse kokku ruubiku-kuubikut ning tehakse palju muud põnevat. Meeskonna etteastet oli nauditav vaadata.