Kobras on üldhariduskoolide õpilastele mõeldud informaatikavõistlus, mille teemaderingi mahuvad küsimused arvutite riist- ja tarkvarast, turvalisusest, arvutieetikast, arvutus- ja sidetehnika ajaloost, arvutitega seotud matemaatikast, loogikast ning informatsiooni mõistmisest ja tõlgendamisest üldisemalt.
Kobras sai alguse 2004. aastal Leedust ja jõudis Eestisse kaks aastat hiljem. Praeguseks korraldatakse viktoriini juba 50 riigis, kus esimeses voorus osaleb kokku üle kahe miljoni õpilase.
Eestis toimub võistlus kolmes vanuserühmas: benjaminid (6.–8. klass), juuniorid (9.–10. klass) ja seeniorid (11.–12. klass).
Miksikese keskkonnas miksike.ee peetava I vooru tulemuste põhjal kutsutakse iga rühma parimad Tartusse viktoriini II vooru (ehk finaalvõistlusele) ja huvipäevale.
Kobrase  I voor toimus 5.–16. novembril 2018. 

Benjaminide vanusegrupis oli kokku 2180 osavõtjat, neist lõppvooru kutsutud 59. Meie koolis oli osalejaid 65 ja lõppvooru võistles end välja Lisandra Mäe 8.a klassist. Häid tulemusi saavutasid veel Kirke Holland, Mariann Mäll, Anabel Kalamees, Karini-Ketlin Köösel 8.b klassist, Mariliis Lembit ja Jaanika Karjus 8.a klasist ning Erlyn Treimuth 7.c klassist. Kõik  tulemused lehel http://kobras.eio.ee/1819/1voor_tul_ben.html.

Juunioride vanusegrupis oli kokku osalejaid 840, lõppvooru kutsuti 44. Meie koolist oli osalejaid 6. Lõppvooru kutsuti Raiko Taave Tammjärv 9.c klassist.   Head tulemused said veel Maarja Kahre 9.b klassist ja Kerdo Käärma 9.c klassist. Tulemused lehel http://kobras.eio.ee/1819/1voor_tul_jun.html

Kogu info http://kobras.eio.ee/