Traditsioonilise Saksa Kevade üritustesarja raames toimus ka sel aastal joonistusvõistlus, mis oli seekord pühendatud ürituse partnerile, Saksamaa kuulsale linnale ja liidumaale üheskoos - Hamburgile ja kandis nime "Hafenstadt Hamburg"/"Sadamalinn Hamburg". Joonistusel kujutati Hamburgi linnavaateid ja sümboleid ning kõike kirjeldati pildiga sobiva sakErilyni töö 2018sakeelse sõnavaraga. Pilte joonistasid kõik Pärnu linna 5.-8. klasside saksa keele õppurid ning näitusele Pärnu Keskraamatukogu saksa lugemissaalis pääsesid neist juba parimad tööd, nii et võidukad olid kõik osalejad. Võistlustöid hindasid saksa keele vestlusgrupi liikmed, saksa keele õpetajad ja Pärnus vahetusaastat pidavad õpilased Saksamaalt ning Austriast. Valikute tegemine osutus väga keeruliseks, sest õpilaste pildid on kõik väga ilusad ja huvitavad. Meie kooli õpilased olid oma joonistustega väga edukad. 

5. ja 6. klasside arvestuses saavutas Erilyn Treumuth (6.c) I koha. Erilyni pilt ilmestab ka seda artiklit.

7. klassi arvestuses saavutas Emily Melissa Tamme (7.a) II koha. Eripreemia anti Sandra Müürisepale (7.c), kelle tööd peeti selles grupis kõige romantilisemaks.

8. klassi arvestuses saavutas Kristen Oliver Niin (8.b) II koha. Eripreemia anti Ranek Vahurile (8.c) värvikaima töö ja Rasmus Jõesaarele (8.b) detailseima töö eest selles grupis.

Õpilasi juhendas saksa keele õpetaja Ave Ermus.