9. märtsil toimus 5.-12. klassi õpilastele mõeldud astronoomiaviktoriin "Pulsar", kus õppurid panid oma teadmised proovile astronoomias, ajaloos, geograafias, füüsikas ja matemaatikas.

Meie õpilaste tulemused:

  • 7. klass (osalejaid 225) - 10. koht Kristin Kandelin
  • 8. klass (osalejaid 359) - 39. koht Kevin Poljans ; 44. koht Oskar Tuulik
  • 9. klass (osalejaid 342) - 91. koht Andra Toomet

Üldse osales 5-7 klassides 420 õpilast, Kristin oli 19.

Üldse osales 8-9 klassides 701 õpilast. Kevin oli 110., Oskar 126. ja Andra 140.

KIITUS OSALEJATELE!

Tänavu teist korda toimunud veebipõhine üleriigiline astronoomiaviktoriin koosnes 40 valikvastusega küsimusest, millele vastamise aeg on vabalt valitav: võib osaleda nii koolitunni raames kui ka kodus. Enda teadmiste tugevust ja probleemide lahendamise oskust saab iga osaleja testida vaid ühe korra ning alates esimese küsimuse lugemisest on lõpetamiseks aega 40 minutit. Ülesandeid saab valida nii eesti kui ka vene keeles.
Viktoriinist osavõtuks on vajalik internetiühendusega arvuti, nutitelefon või tahvelarvuti ning e-posti aadress. Võistlus toimus 9. märtsil ajavahemikus 9:00 – 20.00 veebikeskkonnas http://õpik.füüsika.ee/. Võistlus on osalejatele tasuta.

Tartu observatooriumi teadur ja viktoriini korraldaja Tiit Sepp julgustab õpetajaid viktoriini ka koolides lahendama: "Astronoomiaviktoriin on õpetajatele heaks võimaluseks tuua tavapärasesse koolitundi veidi enam põnevust ja pakkuda õpilastele võimalust oma teadmised proovile panna. 40 minutit, mis on viktoriini maksimaalne pikkus, sobitub täpselt koolitunni pikkusega. Oleme püüdnud ka küsimused koostada selliselt, et need oleksid kõigile jõukohased ja kataksid erinevaid teemavaldkondi," rääkis Sepp.

Viktoriini juurde pääsemiseks vajalikud koodid avalikustatakse vahetult enne võistluse algust veebilehel  http://teaduskool.ut.ee/pulsar. Juba järgmisel päeval näeb iga osaleja oma tulemust ja kohta edetabelis. Arvestust peetakse nii klasside kui ka vanusegruppide (5.-7., 8.-9. ja 10.-12. klass) kaupa. Igale vanusegrupile on koostatud eraldi küsimuste komplekt, mis võtab arvesse nende edasijõudmist kooliprogrammis.
Auhinnalised tulemused avalikustatakse 15. märtsil Pulsari kodulehel. Iga vanusegrupi  võitja saab preemiaks Horisondi aastatellimuse ning igas vanusegrupis aktiivseim kool eriauhinnana võimaluse tasuda osaleda ühes Tartu observatooriumi aktiivõppeprogrammis (https://kylastuskeskus.to.ee/est/programmid/aktiivoppeprogrammid). 

Viktoriini korraldab MTÜ Stellaarium koostöös Tartu observatooriumi, TÜ teaduskooli, TÜ koolifüüsika keskuse ja Eesti füüsika seltsiga.
Astronoomiaviktoriini toimumist rahastab hasartmängumaksu nõukogu.