koor

Pärnu Ülejõe Põhikool  - parim koht heade ideede teostamiseks!

Meie ettevõtlik ja uuendustele suunatud kool otsib oma kollektiivi:

 • matemaatika õpetajat (1,0 ak)
 • eesti keele õpetajat (1,0 ak)
 • tehnoloogia õpetajat (1,0 ak)
 • loodusainete õpetajat (1,0 ak)

Ametikoha töötasu alates 1550 eurot.

Tööle asumise aeg: 23. august 2021.

Sooviavaldus, CV ja kvalifikatsiooninõuetele vastavate dokumentide koopiad saata hiljemalt 14.06.2021 aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või Tallinna mnt.40a, Pärnu.

Info telefonil 4447180.

Kool on alates 17. maist kõigile õpilastele avatud.
Olete oodatud! 🙂
Õppetöö toimub tunniplaani alusel. Tundide ajad on endised.
(tunniplaan https://ylejoe.edupage.org/timetable)
 
Söömiste ajakava on muutunud seoses õpilaste hajutamise nõudega. (muudetud 14.05.2021)
1.a – 9.45
1.b – 9.50
1.c – 9.55
1.d – 10.00
2. klassid – 10.40
3. klassid – 10.50
4. klassid – 10.55
5. klassid – 11.05
6. klassid – 11.50
7. klassid – 12.00
8. ja 9. klassid – 12.05
NB! Söökla palus kinni pidada aegadest!
---
Juhised üldharidus-, kutse- ja kõrgkoolidele võimalikult ohutuks tegutsemiseks 2020/21. õppeaasta kevadel

Pärnu linnavalitsus andis välja tiitli “Aasta õpilane 2020”. Tunnustus antakse üle 26. mail 2020 kell 14 Pärnu linnavalitsuse saalis, tseremooniast teeb otseülekande Pärnu Postimees.

Meie koolist said tunnustuse mitmed õpilased.

Aasta edeneja tiitel ühes 200 euro suuruse preemiaga omistati Hendrik Püidele.

Aasta õpilased, huvitegevuse parimad, aktiivsed noored ja edenejad pälvivad peale aunimetuse ja preemia linnapea tänukirja.

100eurose preemia saavad:

 • Angelika Tammik
 • Stephan Lebedev
 • Lisete Kütt 

26. mail 2020 on ka Pärnumaa õpilaste tänupäev, kuid paraku eriline olukord eeldab erilist lähenemist ning seekord kahjuks tublidega reaalselt kohtuda ei saa.

Aga tunnustatakse ja tänatakse ikka, seekord siis video vahendusel. Video kestab 25 minutit ja meie kooli tubli õpilane Lisandra Mäe on ekraanil 13:36.

https://youtu.be/ZrQm-8_lM7Q

 

 

Tänasest, 15. maist on avanenud võimalus taastada kõigis haridusasutustes osaline kontaktõpe. Nagu öeldud, see on võimalus, mitte kohustus. Sel õppeaastal kõik lapsed korraga enam koolimajja ei kogune, enamus läheb 10. juunil algavale suvevaheajale vastu distantsõpet jätkates.

Haridus- ja Teadusministeerium tänab ja tunnustab õpilasi, õpetajaid, koolijuhte ja lapsevanemaid distantsõppe perioodil tehtud töö ja nähtud vaeva eest.

Nii mõnigi on jõudnud meilt juba küsida, kuidas algab sügisel uus õppeaasta. Teadlaste prognoosidele tuginedes on põhjust arvata ja loota, et õppeaastat 2020/2021 alustame tavapäraselt – koolimajades, klassiruumides, auditooriumides.

Soovime, et igaüks leiaks enne uut kooliaastat võimaluse mõnusalt puhata – mõistagi parajasti kehtivaid reegleid järgides.

Rõõmustame, et COVID-19 pandeemia on taandumas ja Vabariigi Valitsuse 5. mai 2020 korraldusega nr 143 lubatakse alates 15. maist lisaks distantsõppe vormile koolides läbi viia individuaalset või väikestes rühmades õppetööd ja tegevust.

Pärnu Ülejõe Põhikool taastab osalise õppetöö koolimajas alates 18. maist. See tähendab, et kooli on oodatud kontakttundi need õpilased, kellega õpetaja on kontakteerunud ja palunud neil koolimajja tulla. Koolimajas viibimine jääb ajavahemikku kell 9-13.

Kõigi teistega jätkub distantsõpe vanaviisi.

Juhend töötajatele ja õpilastele koolimajas käimisel:

 • Ühes õpperühmas võib olla kuni kümme õpilast. Õpetaja või muu koolitöötaja on ruumis lisaks kuni kümnele õppijale. Õppetöö korraldatakse võimalikult hajutatult, võimalusel järgides 2 meetrise distantsi nõuet isikute vahel.
 • Kooli ruumides viibitakse nii vähe aega kui võimalik ja mitte rohkem kui vajalik.
 • Koolimajas liikudes (sh sisenedes ja väljudes) tuleb järgida 2+2 reeglit.
 • Kõigile koolimajas viibivaile õpilastele ja õpetajatele on nähtavates kohtades tagatud käte desinfitseerimisvahendid ja maski kasutamise võimalus. Kaitsemaskide kasutamine on koolis viibivatele riskirühma kuuluvatele õppijatele ja õpetajatele soovituslik. Koristajad desinfitseerivad ja puhastavad kooliruume vastavalt tervisameti soovitustele.
 • Vältida tuleb õppijatel ja töötajatel kätlemist, kallistamist ja otseseid kontakte.
 • Haigusnähtudega õppijad, õpetajad ja töötajad ei tohi kooli tulla! Arvestame, et koroona viirusnakkus levib inimeselt inimesele piisknakkuse kaudu, peamiselt kontaktis nakkusohtliku inimesega, kellel on nakkusele iseloomulikud sümptomid. Viirus võib levida ka saastunud pindadelt.
 • Õppijad ja töötajad ei anna oma asju teistele kasutada ega kasuta teiste kirjutusvahendeid, prille, joogipudeleid jms. Kui on vältimatu õppevahendi edasiandmine teisele õppijale või koolitöötajale, siis tuleb see enne edasiandmist desinfitseeriva vahendiga puhastada.
 • Praktilist õppetööd ja/või praktikat tehes kasutavad õppijad võimalusel isiklikke õppevahendeid ja/või isiklikke tööriideid.
 • Õppijad ja töötajad ei katsu puhastamata kätega oma silmi, nina ja suud – kui puudutada silmi, nina või suud mustade kätega, on võimalus ise nakatuda.
 • Kõigile õpilastele, kes viibivad koolis vähemalt kolm tundi pakutakse kell 13:00 kooli sööklas sooja koolilõunat.

Kooliaasta lõpetamine

 • Hinded pannakse välja hiljemalt 1.juuniks kella 16ks. Peale 3. juunit toimub õppetöö õpilastele, kel on võlgnevusi. Viimane koolipäev on 9. juunil ja suvevaheaeg algab 10. juunist.
 • Täiendavat õppetööd saab sooritada 10.-18.06.2020.
 • Loovtööde kaitsmine (29 õpilast, 16 tööd) toimub 1. juunil kahes grupis. Täpsem ajakava tuleb!
 • Sel õppeaastal jäävad ära kõik suuremad üritused (lõpuekskursioonid, koolidevahelised võistlused jne). -8. klassidele ei toimu aktuseid. Tunnistused aastalõpu hinnetega pannakse üles e-kooli, diplomid ja tänukirjad jagatakse kätte sügisel. Erandiks on teises koolis edasiõppijad, kellele antakse tunnistus paberkandjal õpetajaga/klassijuhatajaga kokkulepitud aegadel.
 • Põhikooli lõpueksameid ei toimu.
 • Põhikooli lõpetab õpilane, kellel õppeainete viimased aastahinded on vähemalt “rahuldavad” ja kes on kolmandas kooliastmes sooritanud loovtöö.
 • Põhikooli saab lõpetada ka õpilase seadusliku esindaja kirjaliku avalduse alusel ja õppenõukogu otsusega kuni kahe "puuduliku" või "nõrga" aastahindega.
 • Üheksanda klassi tutipäevaaktus toimub virtuaalselt 27. mail.
 • Lõpuaktust traditsioonilisel kujul ei toimu. Kool arutab ja paneb paika lõputunnistuste üleandmise täpsema tseremoonia 25. maiks arvestades Vabariigi Valitsuse kehtestatud piiranguid (osalejate arvu osas, 2+2 reegel jms).

Austatud õpilased, õpetajad, lapsevanemad ja kogu koolirahvas!

Juba kuu aega tagasi, mil eriolukorra tingimused olid tänasest oluliselt murettekitavamad ning lootust distantsõppe lõpetamise tähtaegade kohta ei söandanud anda ka kõige optimistlikumad meie hulgast, asusime Haridus- ja Teadusministeeriumis kavandama samme, kuidas korraldada kooliaasta lõpetamist.

Nüüd, mai alguses on hea meel tõdeda, et meie toonased plaanid on saanud taas heakskiidu.

Armastatud matemaatikavõistlusmäng „Känguru“ toimub ka sel aastal ja seda juba 25. korda.

20.–21. mail saavad kõik väikesed ja suured matemaatikasõbrad oma matemaatikateadmised proovile panna Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinid.ee keskkonnas.

20190604 094057 2

20190604 094111.2jpgTeisipäeval, 4. juunil, kell 09:30 startis kooli staadionilt kosmoseavarusse meie kooli tehnoloogiaringi esimene ilmavaatluspall. Õhupalli lennutamine toimub koostöös Eesti Kosmosekoolide Võrgustikuga, kuhu kuulub peale Pärnu Ülejõe Põhikooli veel 9 kooli. Pall lendas umbes 30 km kõrgusele (stratosfääri) ning oli täidetud heeliumiga. Sondi pardal oli kaamera, millega filmitakse ja pildistatakse lendu. Lisaks läksid kaasa ka mõõteriistad õhurõhu ja temperatuuri mõõtmiseks. Suurt sündmust kajastas ka Pärnu Postimees.

 

Vaata videot palli teekonnast siin. 

Palli nimi on YT1.

Vaata pilte https://www.flickr.com/photos/148739656@N03/47999074848/in/album-72157708919274197

Vaade ilmavaatluspalli kaamerast 

 

Fakte lennu kohta:

 • Lennu kestvus oli 2 tundi 49 minutit.
 • Maandumispunkti kaugus stardist oli linnulennul 86,25 km.
 • Maksimaalne kõrgus ehk palli purunemise kõrgus oli 31289 m.
 • Õhupalli ligikaudne diameeter purunemisel (tootja andmetel) oli väiksem kui 7 m.
 • Mõõdetud madalaim temperatuur oli -37.93°C, kõrgusel 12491 m (tõustes).
 • Mõõdetud madalaim temperatuur kastis oli 3,45°C, kõrgusel 8100 m (langedes).

Vaata videod (3:34) https://www.youtube.com/watch?v=EpqThT5DPh0

 

Pärnu Postimeehe artikkel https://parnu.postimees.ee/6699576/video-ja-galerii-opilased-lennutasid-eesti-lipu-31-kilomeetri-korgusele

 

lopetamine