1. aprillist- 04. maini 2019 oli mul meeldiv võimalus osaleda Horvaatias koolitusel “Creativity in the classroom and diferent ways of displaying it“. Koolitusest võttis osa õpetajaid Saksamaalt, Belgiast, Sloveeniast, Portugalist ja mina esindasin Eestit. Kursus keskendus loovusele, kuidas õpetajad saavad õppetunde õpilaste jaoks huvitavamaks muuta. Kuna 21. sajandi õpetaja on üha keerulisem olla, siis peavad õpetajad tegema suuri jõupingutusi ja pidevalt värskendama õpetamismeetodeid ja suurendama loovust klassiruumis. Peale selle oli teemaks õpetajatöö eripära, stress ja probleemid.

Kursusel pöörati suurt tähelepanu  inglise keele praktiseerimiseks. Tunni alguses tõstetati probleem ja seejärel arutasime seda teemat läbi oma kooli või haridussüsteemi. Õpetajad arutasid ja võrdlesid erinevate maade hariduspoliitikat. Oli hea võimalus tõmmata paralleele ja saada aru, et meil Eestis polegi kõige hullem. Kursuse lõpetamisel saime kõik tunnistused.

Oli võimalus käia ka ühes Splitis asuvas ametikoolis. Seal õppisid õpilased, kes on lõpetanud põhikooli. Huvitavamateks erialadeks olid   postkontoritöötajaid ja lennujaamatöötajaid, kes töötavad maa peal.  Ametikoolide rahastamine ei ole kindlasti sama, mis Eestis. Seda oli märgata kooli üldpildist.

Külastasime ühe  erakooli tunde. Selles koolis õpiti erinevaid keeli. Imestama pani see, et õpilased olid üsna lärmakad. Ja igas tunnis mängiti Kahooti. See mäng oli väga populaarne.

Linnaekskursioonid toimusid Spliti, Trogiri ja Zadari linnas. Kindlasti oli selline koolitus väga meeldiv kogemus. Kohtuda erinevate riikide õpetajatega, kuulda nende probleeme ja samastada end. Vestlused inglise keeles tõstsid oskusi ja julgust suhelda iga päevaga aina rohkem.

Tänan meeldiva ja õpetliku kogemuse eest!

Jane Siigur

klassiõpetaja

kursusel osalejad

SplitTrogirZadar

Split                                                                     Trogir                                                           Zadar