Piletiinfo ja broneerimine siin.

PS. Piletite eest tasumine toimub kohapeal

Jõulukontserti plakat

Pärnu Ülejõe Põhikoolil on põhjus uhkust tunda. Meie kooli orkestri juht ja pilliõpetaja Rein Vendla valiti Kultuurkapitali Pärnumaa ekspertrühma poolt üheks elutööpreemia laureaadiks. Rein Vendla on Pärnumaal puhkpillimuusikat arendanud üle 40 aasta ja pälvis  kultuuri elutööpreemia. Palju-palju õnne ja jaksu Rein!

Rein Vendla

6b

Detsembri keskel otsustasid mõned 6.b klassi õpilased aasta lõpus annetada Pärnu Loomade Varjupaigale raha, et teha üks heategu.

Ettevõtlikud lapsed kogusid enne vaheajale minekut 110 eurot. 
22. detsembril viisime raha varjupaika, mis läheb veterinaari tööriistade ostmiseks.

 6.b klass tänab neid, kes ei pidanud paljuks teha üks väike annetus abivajajatele.

LC Pärnu Strand andis 21. detsembril 2017 Ülejõe põhikoolile üle 35 paari uusi jalgpalluri jalatseid, mis on osa Norra lõviklubide kingitusest Eestile. Õpilased, kes buutsad omale saavad jääb otsustada kooli kehalise kasvatuse õpetajatel.

WE SERVE - ME ABISTAME on rahvusvahelise Lions Klubide Organistaiooni moto.

Organisatsiooni eelkäijaks on Chicago ärimehe Melvin Jones”I initsiatiivil 7 juunil 1917 asutatud Lions klubide ühendus. 1988. aastast algas lionstegevus ka Eestis. Tänaseks on Eestis üle 59 lionsklubi ja 6 Leo-klubi nelja regiooni kümnes tsoonis, ühendades ühise mõtteviisi alla enam kui 1300 lionit ja leod.

Rohkem infot lionismi kohta www.lions.ee ja buutsasid jaganud klubi kohta http://www.lcparnustrand.eu .

Kena jõuluaega!
Klmer Kivi
LC Pärnu Strand liige

 

Vaata pilte!

Jõulukontsert Eliisabeti kirikus 20.12.2017 pildid, video (1:19)

Lionsid Pärnu Ülejõe Põhikoolis 21.12.2017 pildid

Kontsert "Rahulikke jõule!" 22.12.2017 pildid

Loodusainete Kuldvillak 22.12.2017 pildid

 

Tihti ei soovi või julge noored oma muredega pöörduda täiskasvanute nagu õpetajate või lastevanemate poole, ning muremõtetele otsitakse leevendust ja vastust näiteks interneti keskkondadest, kus ohtusid on aga keeruline ette hinnata ning kontrollida. Noored võivad sattuda seltskondadesse, kes nende probleemidele sugugi lahendusi ei paku.

Üha enam on sagenenud avalikusesse jõudnud juhtumid, mil noori on veebi- ja sotsiaalmeediapõhistes mängudes kutsutud üles endale viga tegema või muul viisil ebasobivalt käituma. Seetõttu saadame teile koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga lühikese juhise, mida õpilaste puhul jälgida, et kirjeldatud olukordi ennetada. 

LAPSE MURE ON TÕSINE, KUI TA:

 • tõmbub eemale nii sõpradest kui täiskasvanutest;
 • käitumine muutub tundmatuseni ja on seda pikema aja vältel, näiteks on käitumine muutunud väljakutsuvaks ja agressiivseks;
 • on muutunud ülitundlikuks ümbritseva suhtes ja kõrgenenud valvsusega;
 • reageerib tugeva enesesüüdistusega;
 • õppeedukus langeb märgatavalt;
 • motivatsiooni on langenud või kadunud;
 • mõtlemisvõime on aeglustunud ning esineb tähelepanu-, mälu- ja/või keskendumishäired.

Kui täheldate lapse käitumises ülaltoodud muutusi, suhelge lapsega ja pöörduge nõu ning abi saamiseks kooli tugispetsialisti või selle puudumisel lähima Rajaleidja keskuse poole (www.rajaleidja.ee). Kahtlustäratava veebikäitumise või sellega tekkivate küsimuste korral pöörduge kooli noorsoopolitseiniku poole, kui tegemist on ühe kooli õpilastega. Muudel juhtudel kirjutage veebikonstaabel Maarja Punakule (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.) või Andero Sepale (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.) ja vene keeles nõu saamiseks veebikonstaabel Jana Frolovale (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.). Veebikonstaablid on leitavad ka Facebook keskkonnas.

Oleme koostanud teavitusjuhendi ka lastevanematele. 

Oleme koostöö eest teavitamisel väga tänulikud ning kui teil tekib veel tähelepanekuid või mõtteid sel teemal, võtke meiega kindlasti ühendust.

Rahulikku jõuluaega soovides!

Lea Mardik
Pärnumaa Rajaleidja keskuse juht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Tel 56940743

Pärnu Ülejõe Põhikool tänab kõiki, kes toetasid meie Hooandja ja EV100 projekti „Päris pillid päriseks“.

Järgnevalt avalikustame toetajate nimekirja:

Reedel käisid meie koolis külalised Poolast, Leedust, Moskvast ning Peterburist. Suur tänu Tiit Ermile (Kunstide Maja direktor), kes on ka meie kooli vilistlane, sest tema kutsuski kauged esinejad meile! Festivali "Kuldleheke" raames külastateakse teisigi Pärnumaa koole. Uhke estraadikava, mis koosnes lauludest ja tantsudest, tõmbas publiku kohe kaasa. Tugev aplaus ning julgustavad hõiked laste poolt tõi naeratuse juhendajate näole. Nii tugevat aplausi pole ammu kuulda olnud. 

Aet

   

Meie kooli tubli muusikaõpetaja Aet Vill pälvis Pärnumaa aasta noore kultuuritegija tiitli!

Palju õnne!

Pikemalt saab lugeda Pärnu Postimehest.

 

 

Pärnu Ülejõe Põhikool  kuulutab välja konkursi  matemaatikaõpetaja ametikohale

Tööle asumine veebruaris 2017. Täistööaeg, töötasu alates 1150 eurost.

Avaldus, CV ja kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide koopiad saata 5. detsembriks 2016 aadressil:

Pärnu Ülejõe Põhikool
Tallinna mnt 40a 
80010 Pärnu

või digitaalallkirjastatult e-postiga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.    

Info: 444 7185, 444 7183

Paula Kübar 8. a klassist sai piirkonnavoorus luulekonkursil "Koidulauliku valgel" 7.- 8. klasside arvestuses 1. koha.

Õpetaja Marja Tõnts

7.-11. novembril korraldavad õpilasesinduse liikmed koolis stiilinädala

Stiilinädala riietumisteemad:

 • E - pidžaama
 • T ametid, hobid
 • K printsessid, superkangelased
 • N loomad
 • R adidas ehk oss

 Stiilinädalast osavõtt on vabatahtlik.

Toimus 26.11.2016.

Laupäeval võõrustas meie kool linna kunstiõpetajaid ja -õpilasi. Kunstnik Kaija Kesa juhendamisel õpiti tundma põnevat linoollõike tehnikat. Paljudele oli uus ka eksliibrise mõiste.

Eelmise Eesti Vabariigi ajal laialt levinud raamatumärki kohtab tänapäeval haruharva. Varem tehti neid erinevates graafilistes tehnikates - lisaks linoollõikele kasutati kuivnõela ja tušši.

Töötoast innustust saanutele korraldab linn uue aasta hakul eksliibrise konkursi. Konkursil võivad muidugi kõik osaleda ja ka tehnika antakse vabaks.

Esimesel võimalusel lisan fotod. Näidiseid saab näha kunstiklassis.

2. detsembril kell 10:00 avab uksed robotivõistlus Robotex. Robotex toimub TTÜ spordihoones. Tehnikaülikooli peahoones algab samal ajal avatud uste päev.

Kolme päeva jooksul saavad Robotexi külastajad osa 23 robotivõistlusest, 500 ruutmeetril paiknevast tehnoloogianäitusest ja 40 töötoast. Lisaks on 2. detsembri õhtul toimumas rahvusvaheliste esinejatega kõikidele huvilistele avatud kosmosekonverents.

"Robotexist on saanud Eesti tehnoloogiasõprade laulupidu, kuhu tullakse sõpradega mitmeks päevaks ennast näitama ja teistelt õppima, " innustab projektijuht Mart Laul kindlasti üritusest osa võtma.

Täpne ajakava ja registreerumine konverentsile ja töötubadesse http://www.robotex.ee/

16. korda toimuvale võistlusele on ennast kirja pannud 2700 kahekümnest erinevast riigist pärit võistlejat koos 1148 robotiga.

Robotex toimub 2.-4. detsembril TTÜ Spordihoones (Männiliiva 7, Tallinn).

Üritus on avatud iga päev 10.00-18.00. Sissepääs on TASUTA!

Lisainfo:

Mart Laul
Robotexi projektijuht
tel 52 03 490
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

joulukontsert3

5.b, 5.c ja 5.-6.e klassid esitlevad: UUS kunstinäitus!

Toimub 18.12.2015-22.01.2016 kunstiklassis.
Detsembrikuus valmisid 5. klassides talvepildid. Ikka selleks, et lumi rutem tuleks! 

Toredat vaheaega ja loodetavasti ka talvevõimaluste nautimist kõigile!

js plakat

Armas koolipere! 16. detsembril kell 18:00 toimub Eliisabeti kirikus meie kooli jõulukontsert.

Proovid toimuvad samal päeval 11:30-13:30. Palume õpetajatel arvestada lauljate võimaliku puudumisega ainetundidest selle ajal. 

Muusikaõpetajad

Töötoad Pärnu Muuseumis

Pärnu Muuseumis toimub 5. - 9. jaanuaril koolivaheaja puhul mitu erinevat  töötuba. Tule ja valmista endale tore meene!

5.-7. jaanuaril kell 11 ja kell 13 toimub kaks puiduspoonist punumise töötuba. Osalejaid oodatakse vanuses 7-12. Juhendab muuseumipedagoog Tiit Kask. Töötoa hind on 3€/in (tasumine muuseumi kassasse). Töötoas osalejatele on lisatasuta vaatamiseks näitus "Käsitööplahvatus", kus saab tutvuda kolme eripalgelise ekspositsiooniga ("Loomast loodud", "Puulased" ja "Helmes, sina kallis väike helmes"). Töötoad toimuvad muuseumi lastetoas.

8. jaanuaril kell 11 ja 13 toimub kaks pärlitöötuba, kus muuseumi peavarahoidja Ülli Kont ja teadur Marju Kurvits räägivad  tüdrukute ehtimisest. Töötoa käigus valmistatakse helmestest ja pärlitest ehe. Sobilik algkooliealistele. Töötoa hind on 5€/in (tasumine muuseumi kassasse). Töötoas osalejatele on lisatasuta vaatamiseks näitus "Käsitööplahvatus", kus saab tutvuda kolme eripalgelise ekspositsiooniga ("Loomast loodud", "Puulased" ja "Helmes, sina kallis väike helmes"). Töötoad toimuvad muuseumi lastetoas.

9. jaanuaril kell 11-15 saab jooksvalt osaleda „Puulaste“ puidutöötoas. Töötuba viivad läbi näituse koostajad Katrin Klaar ja Joel Roos, kes tutvustavad pärimuskultuurist tuntud puitnõude valmistamise tehnikaid. Soovi korral on kõigil huvilistel võimalik juhendajate käe all valmistada puulusikaid ja ummiknõusid. Töötoa hind on 5 € (tasumine sularahas töötoa juhendajatele). Näituse külastus 3€/2€/1 € (Tasumine Pärnu Muuseumi kassas). Töötuba toimub ajutiste näituste saalis.

Töötubades osalemiseks ei ole vaja eelnevalt registreeruda.

Olete oodatud!

Pärnu Muuseum
Aida 3
Pärnu, 80010
Telefon: +372 44 33 231

www.parnumuuseum.ee

VÕIDA KLASSIEKSKURSIOON EESTI MAANTEEMUUSEUMISSE!
Konkurss 5. klasside õpilastele ja nende õpetajatele

Ootame konkursile osalema vahvate ja innovaatiliste ideedega õpilasi ja nende õpetajaid, kes soovivad nähtavaks tegemise teemas (helkur, helkurvest, erksavärvilised riided, helkurniit, helkurkangas) enda koolis või kogukonnas midagi ära teha. Ole isikupärane ja tee ise midagi selleks, et Sina ja Sinu sõbrad oleksid liikluses nähtavad!
Tegevustena ootame näiteks avalikke üritusi koolis ja/või kogukonnas, koolitusi kaasõpilastele, õpetajatele ja/või eakatele, moeshowsid, käsitöönäitusi, heategevusüritusi, ohutusvideoid, noortekonverentse, õpilaste uurimustöid, ohutusalaseid referaate, helkuridisaine, õpilasfirmade tegevusi jms. Soovime silmapaistvamaid projekte teistega jagada ja neid tunnustada.

1. Konkursi korraldaja
1.1. Maanteeameti ennetustöö osakond
2. Koostööpartnerid
2.1. Eesti Maanteemuuseum, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Noorteühenduste Liit, Eesti otsib superstaari 2015.a finalistid Jana Liisa Johannson ja Karl Gustav Adamsoo
3. Konkursi eesmärk
3.1. Kaasata Eestimaa koolide 5. klasside õpilasi ja õpetajaid nähtavaks tegemise teemal enda kogukonna liikmeid märkama, neist hoolima ja sekkuma.
3.2. Toetada põhikooli riikliku õppekava II kooliastme üldpädevusi läbivate teemade kaudu.
4. Konkursi tingimused
4.1. Konkursil osalemiseks palume õpetajal registreeruda kuni 5. oktoobrini 2015 ja lühidalt kirjeldada ideed ja esialgselt planeeritud tegevuste sisu aadressil: https://docs.google.com/forms/d/1GHdnMJUFKL0PS-tLZw17_wBfuQBuYbtNMZySokbY0m4/viewform
4.2. Pärast registreerumist on võimalik saada nõustamist ja küsida maanteeameti poolt väljatöötatud jaotusmaterjale (helkurid, rullhelkurid, plakatid, kleebised vms) planeeritud tegevuste läbiviimiseks, pöördudes peaspetsialist Gerli Grünbergi poole aadressil: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
4.3. Viimane tähtaeg tööde kokkuvõtete esitamiseks on 15. veebruar 2016.
4.4. Kokkuvõttes esitada vabas vormis tagaside, pildid ja viide tegevuste kajastusele (Lisa 1). Materjalid saata kas Microsoft Office programmides (Word, Powerpoint, Excel, Media Player jms) või lingina aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. .
4.5. Soovitame eelnevalt tutvuda Tartu Ülikooli haridusuuringute ja õppekavaarenduse keskuse loodud läbivate teemade liikluse alateema õpilaste hindamisvahendiga: http://www.curriculum.ut.ee/et/labivad-teemad/liiklus (helkur 3. alateema) ja kooli hindamisvahendiga: http://www.curriculum.ut.ee/et/kooli-hindamisvahendid
5. Tööde hindamine
5.1. Konkursile laekunud loovtöödega tutvumiseks moodustab Maanteeameti ennetustöö osakond vähemalt 7-liikmelise ekspertkomisjoni. Komisjoni kuulub vähemalt 3 Maanteeameti ennetustöö osakonna spetsialisti.
5.2. Iga komisjoniliige valib välja kuni 5 silmapaistvamat tööd.
5.3. Peaauhinnale kandideerivad projektid avalikustatakse www.liikluskasvatus.ee leheküljel ja Maanteeameti koduleheküljel – www.mnt.ee , alates 17. märts 2016.
5.4. Peaauhinnale kandideerivatel klassidel on ekspertkomisjonilt võimalik hindamisel saada lisapunkte (kokku kuni 5 lisapunkti). Ekspertkomisjon lähtub hindamisel järgmistest kriteeriumitest:
5.4.1. Tegevusi on järjepidevuse tagamiseks planeeritud ka tulevikuks: + 1 punkti
5.4.2. Läbi viidud tegevuste innovaatilisus (näiteks on loodud uued meetodid, vahendid): +1 punkti
5.4.3. Tulemuste mõõdetavus (näiteks on loodud üks uus metoodika, toode): +1 punkti
5.4.4. Projekti on kaasatud kogu klassi õpilased ja/või kogukond: + 1 punkti
5.4.5. Loodud tulemust kasutab laiem sihtrühm, näiteks teiste klasside õpilased, õpetajad, kooli juhtkond või kogukond jms: + 1 punkti
5.5. Maanteeameti ennetusöö osakonnal on õigus kasutada saadetud materjale ennetustegevustes.
6. Autasustamine
6.1. Kokku antakse välja kolm peaauhinda, á 500 €.
6.2. Peaauhinnale kandideerivatest projektidest valib ühe võitja ekspertkomisjon, teise rahvas liikluskasvatuse Facebookis hääletades ja kolmanda Eesti Noorteühenduste Liit hiljemalt 24. märtsiks 2016.
6.3. Konkursi võitjatega võetakse kümne päeva jooksul pärast konkursi lõppu ühendust kooli poolt esitatud kontaktandmetel.
6.4. Maanteeamet premeerib peaauhinna võitjat klassiekskursiooni transpordi rahastamisega summas 500 € (koos käibemaksuga) Eesti Maanteemuuseumisse, kus viiakse läbi tasuta liiklusprogramm ja giidiga ekskursioon kuni 25-le õpilasele.
6.4.1. Võitjad peavad ühe kuu jooksul pärast tulemuste selgumist võtma ühendust Eesti Maanteemuuseumiga (kontaktisik: Triinu Õispuu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., mob: 5854 5636) ja täpsustama kevadise külastuspäeva ning liiklusprogrammi aja.

Lisainfo

Gerli Grünberg
Peaspetsialist
Ennetustöö osakond
Maanteeamet
446 4611/ 5305 4499
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisa 1 – Kokkuvõte tehtud tegevustest

Ootame teiepoolset vabas vormis tagasisidet, mis sisaldab allolevat informatsiooni:
• Tegevuste toimumise ajavahemik;
• Tegevuste toimumise koht;
• Kaardistatud ja kirjeldatud on esialgne olukord enda nähtavaks tegemise (helkur, helkurvest, erksavärvilised riided) valdkonnas (koolis, kogukonnas, linnas jne);
• Kirjeldatud on konkreetsed läbiviidud ühistegevused olukorra parandamiseks ja järjepidevuse tagamiseks;
• Kirjeldatud on, keda tegevustesse kaasati- lapsevanemad, õpetajad, kogukond, koolikaaslased jne;
• Kus on tehtud tegevused saanud kajastuse, kas kohalikus meedias, kooli koduleheküljel, blogis, Facebookis vms. Lisada hüperlink või väljavõte;
• Õpetajatepoolne analüüs töös esitatud tegevustele– kas reaalses vaadeldavas piirkonnas on midagi muutunud, kas see tegevus andis õpilastele midagi liiklejana juurde, kas tänu antud tegevusele (eeskujule) on midagi muutunud ka kaasõpilaste, kogukonna liikluskäitumises;
• Lisatud on pildimaterjal (maksimaalselt 7).

Õpilane!

Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Noorsootöö Keskus viivad läbi noorte rahulolu uuringu noorsootöö teenustega. Uuringu eesmärgiks on hinnata 2015. aastal noorsootöö teenustes osalenud 7–26-aastaste noorte rahulolu erinevate noorsootöö teenustega. Tagasiside kogumine aitab edasi arendada noortele pakutavate teenuste kvaliteeti ja vastavust noorte vajadustele ja soovidele.

Küsitlusele vastamine on vabatahtlik ja võtab aega umbes 10 minutit. Küsitlusele on võimalik vastata kuni 13. jaanuarini 2016.

 • Kui oled 7- kuni 11-aastane, siis vajuta küsitlusele vastamiseks siia. Küsi küsimustele vastamisel julgelt oma emalt või isalt abi!
 • Kui oled 12- kuni 26-aastane, siis vajuta küsitlusele vastamiseks siia.

  Sinu arvamus on oluline! Aitäh abi eest!

Reedel, 11. detsembril on rohelises saalis kell 12:00-12:30 jõululaat!
Olete oodatud ostma ja müüma!

MENÜÜ 14.-18.12.2015

Esmaspäev, 14. detsember     Makaron, sealihakaste, leib, sai,  kapsa-kurgi-sibulasalat, morss

Teisipäev, 15. detsember        Kartuli- makaronisupp, leib, sai,  kohupiimakreem piparkookidega, mandariin

Kolmapäev, 16. detsember    Kartulipüree, paneeritud kalafilee, kaste, leib, sai,    peedi-küüslaugusalat, morss

Neljapäev, 17. detsember       Kodune seljanka, hapukoor, leib, sai, õun, piimakissell keedisega,

Reede, 18. detsember            Kartul, verivorst, kaste, leib, sai,  mahlajook, hautatud hapukapsas

Hommikupuder:

E: Neljaviljahelbe puder

T: Kaerahelbepuder

K: Mannapuder

N: Viieviljahelbe puder

R: Riisipuder

Lisaeine:

E: Kartul, kaste, kanapihv, piim, leib

T: Ühepajatoit, morss, v/s juustuga, leib

K. Makaronid vorstiga, mahlajook, ketšup, leib

N: Omlett juustuga, v/l singiga, morss

 

 • Koolisööklas iga päev võimalik juua piima ja keefiri.
 • 1.-5. klassi õpilastele kaks korda nädalas lisapuu- või juurvili EL poolt.
 • Toitlustamise nõuetest loe siit!

Lugupeetud õpilased ja lapsevanemad!

Jaanuarikuu lisatoidu eest palun tasuda hiljemalt 23. detsembriks!

Lisatoidu hind 0,90 € päevas.

(jaanuari täiskuus on 15 toidupäeva - reedeti ei toimu lisatoitlustamist seoses huvi puudumisega)

Ülekande rekvisiidid:

 • a/a EE561010902001629002
 • viitenumber 750003027
 • makse saaja Pärnu Linnavalitsus
 • selgitusse kindlasti õpilase nimi ja klass ning millistel päevadel sööb.

Palun pöörata tähelepanu alljärgnevale:

 1. Toiduraha tasuda õigeaegselt, mitte jaanuaris endale sobival ajal, sest muidu ei ole võimalik arvestada laste söömist.
 2. Ühe päeva hind on 0,90 € (teie poolt makstav summa peab jagunema 0,90-ga)
 3. Selgitusse kindlasti päevad millal laps sööb (sellised selgitused nagu näiteks: viie päeva eest, või E-N iga nädal välja arvatud kaks korda, ei ole arusaadavad).

Lugupidamisega  ja ilusate soovidega toitlustusjuht Helena Aia

pnp plakat

Menüü   7.-11.12.2015

Esmaspäev, 7. detsember       Kanarisoto, leib, sai,    kapsa-porgandi-õunasalat, morss

Teisipäev, 8. detsember          Hernesupp suitsulihaga, leib, sai,  saiavorm piimaga, mandariin

Kolmapäev, 9. detsember      Kartul, pikkpoiss, kaste, leib, sai, porgandi-kaalikasalat, mahlajook

Neljapäev, 10. detsember       Lõhesupp munaga, leib, sai, pirn, mannapuder puuviljakisselliga

Reede, 11. detsember            Kartul, värskekapsa-hakklihahautis, leib,  tomativiil, morss, saiake

Hommikupuder:

E: Riisihelbepuder

T: Kaheksaviljahelbe puder

K: Mannapuder

N: Kaerahelbepuder

R: Seitsmeviljahelbe puder

Lisaeine:

E: Täidetud pannkook , leib, piim

T: Riis, hakklihakaste, leib, morss

K: Omlett vorstiga, v/l singiga, piim

N: Mulgipuder, mahlajook, leib

 

 • Koolisööklas iga päev võimalik juua piima ja keefiri.
 • 1.-5. klassi õpilastele kaks korda nädalas lisapuu- või juurvili EL poolt.
 • Toitlustamise nõuetest loe siit!

Nagu iga teinegi riik maailmas, nii tegeleb ka Eesti oma kuvandiga. Et maailmas silma paista, oma eripäradest rääkida ja endale nime teha, tuleb pidevalt tööd teha. Aga ega siis ainult poliitikud ja ametnikud, ärimehed ja investorid, turundus- ja disainiinimesed saa öelda, mis imeloom see Eesti on! See on ikka kõigi õigus, ole sa noor või vana, ela linnas või maal.
 
Just sellepärast küsimegi kõigi Eesti inimeste käest: mis on Eesti? Mille üle tasub Eestis uhkust tunda ja mis meid eriliseks teeb? Kuidas meie inimesed välja paistavad? Millises Eestis tahaksid sina tulevikus elada? Kogume lugusid ja pilte, põnevaid fakte ja vahvaid veidrusi. Peale selle saab igaüks joonistada Eestile oma märgi ning saata töö üle-eestilisele võistlusele, mille parim töö selgub juba 2016. aasta veebruaris Eesti Televisiooni suures finaalsaates.
  
Miks mitte arutada kirjanduse või ajalootunnis Eesti tuleviku üle või panna kirja põnevaid fakte oma kodukandi kohta? Või proovida kunstiõpetuse tunnis Eestile nägu joonistada? Või võtta kätte fotoaparaat ning pildistada Eestit ja siinseid inimesi? Võimalusi on veel ja veel!
 
Veebileht misoneesti.err.ee

 Vaadake ja hinnake teiste töid ning lisage julgelt uusi. Näidake kõigile, mis on Eesti!
 
Teie mõtteid, pilte ja lugusid ootama jäädes,
 
Eesti brändi uuenduse meeskond
Paul Lilje, Liis Tippel, Andri Maimets ja Lill Sarv
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 

Vanapaberi kogumise kampaania on selleks aastaks lõppenud.

Aitäh kõigile kogujatele, kaasamõtlejatele!

Teie abiga kogusid 8 kooli Pärnust ja 1 kool Paikuse vallast kokku 30 tonni vanapaberit. Kogutud paber sorteeritakse liigiti (paber ja papp) ning saadetakse edasi uuele ringile, ehk paberivabrikusse kus sellest valmistatakse uus paber.

Lisan veel juurde, et  1 tonni  vanapaberit päästab metsast maha raiumise eest ca  14- 17 puud, sõltuvalt kogutud paberiliigist.

Paremusjärjestus nähtav siin:

    kg
I Paikuse Põhikool 12440
II Pärnu Ülejõe Põhikool 7780
III Pärnu Raeküla kool 3320
     
4 Pärnu Vabakooli Selts   MTÜ 1960
5 Pärnu Vanalinna Põhikool 1640
6 Pärnu Rääma Põhikool 1280
7 Täiskasvanute Gümnaasium 980
8 Pärnu Kuninga Tänava Põhikool 490
9 Pärnu Toimetulekukool 440
    30330 kg

 

Nagu lubatud Paikre poolt rahaline tasu vastavalt kogutud paberi kaalule, kõikidele kogujate ning esikolmikule veel lisa auhinnad.

Hoolime kõik koos puhtama tuleviku nimel,

Christy Kivine
Teabe- ja projektijuht
OÜ Paikre
Raba 39, 80041 Pärnu
Tel: 445 5767
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

http://www.paikre.ee 

 

advent

Haridus- ja teadusminister kuulutas välja 2016.  õpilaste teadustööde riikliku konkursi

Loe PDF-failist!