22 seitsmenda klassi õpilast (juhendaja  õpetaja Kerdi Mihhailova) käisid kahe nädala jooksul SUDOKUT õpetamas 1.-4. klassidele. 
Õpilased valmistasid ette tunnid, lahendasid ülesandeid, koostati ülesannete kogumikud, uuriti sudoku ajaloo kohta jne..
Hääl värises, pea oli tühi, kuid samas ka ootus ja ärevus - esimese tunni emotsioonid. Esimesed sammud õpetajatena on tehtud.
Algklassiõpilased olid tundides uudishimulikud, särasilmsed ja täis tööindu. Seitsmendikud abivalmid, asjalikud ja suurepärased eeskujud noorematele. Klassiõpetajad aga imetlesid seda I ja III kooliastme koostööharmooniat.
Sudoku - parim loogikamäng nii igavuse peletamiseks kui ajude gümnastikaks on jõudnud paljude Pärnu Ülejõe põhikooli õpilasteni.

sudoku1 sudoku2  
sudoku3 sudoku4 sudoku5

 

tantsuaktsioon

 

Tantsuhiid Märt Agu on Liis Lemsalu värske loo “Halb või hea” taustal kokku pannud üheminutilise tantsukava, mille järgi ka meie kooli õpilased tantsisid.

Vaata Flickri pilte https://www.flickr.com/photos/148739656@N03/sets/72157717046390608/

Vaata YT videot https://www.youtube.com/watch?v=hoz2sNFu6Z8&feature=youtu.be

Vaata Instagrammis https://www.instagram.com/tv/CIB3kfEg2WR/

 

Kadrilaupäevale kohaselt käisid täna ka meie koolis ringi valgeis riideis kadrisandid koos väikeste kadritittedega. Pildil on 4.a klassi õpilased (juhendaja õpetaja Marianne Tekkel) kadrisanti tegemas 2.a klassi õpilastele.

Loe lähemalt kadripäeva traditsioonidest ja püha Katariinast meie kooli noorteportaalist siin!

thumbnail 20201124 081803 thumbnail 20201124 1010271

4.a klass katri jooksmas.                                                   Kadrititt kadrinooriku süles.

 

23.11 oli kooli roheline saal üheinimese loogikamängude päralt. Õpilastele oli kolmele lauatenniselauale välja pandud uudistamiseks/katsumiseks/mängimiseks nii metallist kui puidust nuputamismängud, smart games sarjast loogikapuzzled, rubiku kuubikud jms.
Uudistajaid oli nii suurte kui väikeste seas. 
Mänguline loogika arendamine - parim ajaviide igale vanusele!  
PS! Et õpilastel oleks ohutu uurida, siis desinfitseeriti mänge sihipäraselt.
 

loogika1 loogika2 loogika3

loogika4 loogika5 loogika6

 
Esmaspäeval, 16.novembril, tähistasime meie kooli 62. sünnipäeva. Kooli meediaring sai sünnipäevaks valmis õpilaste päris oma UUDISTEPORTAALI ja siin on ka nende vahva videotervitus kooli sünnipäeva puhul! 🙂
 

Screenshot 21

 

Armas koolipere! Head õpilased ja lapsevanemad!

Me kõik soovime, et saaksime päriselt koolis käia, üksteisega näost-näkku kohtuda ja vahetus kontaktis õpetaja ja kaasõpilastega uusi ja põnevaid asju õppida.

Selleks, et see soov täituks, tuleb meil kõigil ühiselt pingutada ning püüda hoida ennast ja teisi tervetena.

Kui avastad endal haigestumise tunnuseid (palavik, köha, nohu jms), siis ole hea ja jää seekord rahulikult koju! Võta ühendust oma perearstiga ja oota ära diagnoos.

Jää koju ka siis, kui Sinu õel, vennal või vanematel (pereliikmed) ilmnevad haigestumise tunnused.

Kool ootab Sind tagasi, kui on kindel, et pereliikmetel ja Sinul ei tuvastatud COVID19 viirust ja Sinu tervislik seisund võimaldab koolis õppetööd jätkata.

Meeles tuleb ka pidada, et tervislikel põhjustel koolist puudumine ei tähenda automaatselt, et tegemist on koroonaviirusega, inimene võib ka lihtsalt külmetunud olla. Samuti võib koroonaviirusesse jääda igaüks meist – ka siis, kui teeme omalt poolt kõik õigesti. Seepärast palun, et jääksime üksteise suhtes lugupidavaks ja hoolivaks ning hoiduksime üksteise sildistamisest, süüdistamisest ja halvustamisest. Oleme üksteist toetav ja kokkuhoidev koolipere!

Kui oled koduses karantiinis ja oled terve, siis toimub Sinuga õppetöö distantsõppena.

Soovin veelkord meile kõigile uueks õppeaastaks tugevat tervist, teineteise mõistmist ja üksteisest hoolimist!

Täiendavad käitumisjuhised ja soovitused alates 16.11.2020  seoses COVID-19 haigust põhjustava viiruse levikuga ning

võttes aluseks Eesti Vabariigi Peaministri soovitused ja Pärnu Linnapea käskkirjas nr 59 10.11.2020 toodud meetmed:

Koolimajas

  • oleme üksteise suhtes viisakad ja hoiame võimalusel distantsi;
  • õpilaste sõpradel koolimajja mitte siseneda;
  • lapsevanemad on kooli oodatud juhul, kui probleeme ei ole võimalik lahendada sidevahendite teel.

Kõigile kooli töötajatele on tagatud kaitsemaskide ja visiiride kättesaadavus kooli kantseleis.

Direktor Margus Veri

Pärnu Ülejõe Põhikool võtab alates 04. jaanuarist 2021 1,0 ametikohale tööle klassiõpetaja (3. klassi juhataja)
Tööleping sõlmitakse tähtajaliselt õpetaja asendamiseks. Ametikoha töötasu alates 1550 eurot kuus.
Kandideerimiseks esitada avaldus, elulookirjeldus ja kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide koopiad hiljemalt 07. detsembriks 2020 meiliaadressil This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Lisainfo telefonil 4447180

9.-20.11.2020 on meie kooli fuajees üleval näitus, Mauri Kunnase illustratsioonid raamatule "Seitse koeravenda", mis põhineb soomlaste armastatud klassiku Aleksis Kivi romaanil “Seitsemän veljestä”, mis ilmus esimese soomekeelse romaanina 150 aastat tagasi. Mauri Kunnase tõlgenduse “Seitsemän koiraveljestä” kaudu on lugu saanud tuttavaks ka noorematele lugejatele.
Eestis ilmus Kivi “Seitse venda” esmakordselt 95 aastat tagasi ja see on pikka aega olnud koolide soovitusliku kirjanduse nimekirjas.

Mauri Kunnas on tuntud lasteraamatute autor ja illustraator. Tema kõige kuulsam lasteraamatute sari kannab pealkirja "Koeramägi" ("Koiramäki"). Sarja tegevus toimub muistses Soomes ning raamatute tegelasteks on inimesi meenutavad koerad. Sarnased koeradest tegelased tegutsevad ka Kunnase "Seitse koeravenda" raamatus.
Päivälehti muuseumi ja Soome Instituudi koostöös valminud eestikeelne näitus toob Kunnase loomingu eestlastele lähemale ja äratab loodetavasti ka nooremates lugejates huvi koeravendade prototüüpideks olnud Jukola vennaste vastu.
Soome Instituudi kodulehel: https://finst.ee/event/naitus-seitse-koeravenda-parnu-ulejoe-pohikoolis/

Tervitades
Agnes Tambet
 
20201109 113349 20201109 113445  20201109 114028  20201109 114041
 

Palju õnne, Roosi Koppel, Martha Paimla, Iida Olviste, Elis Paugus ja Oliver Põldme, 

KIVIRÄHKimängu poolfinaali võitjad!

 

Kaasaaegse kunsti „ Koolimoodne kunst 2018“ kunstinäitus Pärnu Uue Kunsti Muuseumis on veel avatud 11. novembrini 2018. Töid on väljas õpilastelt üle Eesti.

Meie koolist on väljas Reti Kandelini 5.a klass töö „Väljasirutus“(juh õp Maret Hansalu), Eunike Penu „Põhjatud uudised“( juh õp Maret Hansalu) ja „25 rõõmupalli. 9. oktoober“ ühistöö 2.d klass (juh õp Kristel Kasearu).

 reti reti pildiga pohjatud uudised eunike pohjatud uudised eunike2

25roomupalli 2